Somaalia päritolu poliitik nimetas kõiki põlissoomlasi ja nende valijaid rassistideks, politsei ei algatanud uurimist

0
1388

Somaalia päriolu Helsingi linnavolikogu liige Abdirahim ”Husu” Hussein kiidab Soomes valitsevat sõnavabadust, kuna ta nimetas kõiki põlissoomlasi ja nende valijaid ühes oma sotsiaalmeedia sissekandes rassistideks ning politsei ei algatanud selle peale uurimist.

Hussein kirjutas 19. juulil Twitteri sissekandes enne reisi Indiasse, et „kõik põlissoomlased ja nende valijad/toetajad on rassistid. Jah, ütlesin selle välja. Vajad tõendeid? Vaata nende ajalugu ja kuidas neid on valitud Soome suuruselt teiseks parteiks?”

Politseile esitati selle avalduse peale kaebus seoses viha õhutamisega rahvusgrupi vastu, aga politsei ei algatanud uurimist. Politsei põhjendas uurimise alustamata jätmist sellega, et poliitiline partei, partei valijad ja toetajad ei moodusta sellist gruppi, kelle veendumuste või millegi muu põhjal oleks vaja neid kaitsta kihutustegevuse vastu.

Enne sissekannet põlissoomlaste kohta oli Hussein süüdistanud rassismis USA presidenti Donald Trumpi ja märkinud, et Soome on rassistlik maa ning seda tuleb kõva häälega välja öelda.

Allikas: Eestinen.fi

Toimetus: See on seesama migrant, kes on Soomes nende maksumaksjatest “rassistide” ülalpeetav. Oleme sellest 2016. aastal ka kirjutanud, kui Soomes tuli päevavalgele dokumendid, millest saame näha,  kui palju raha saab see Abdirahim ”Husu” Hussein. VAATA SIIT