Sõna “Jõulud” on KADUNUD Saksa ministri ametlikust jõulukaardilt

0
442
Foto: A. Widmann-Mauz / @AWidmannMauz / Twitter

Saksa keeles tähendab “Frohe Weihnachten” häid jõule , ning see on traditsiooniline tervitus kogu Saksamaal.

Kummaline on see, et see jäeti välja ametlikust jõulukaardist, mille saatis välja Saksamaa migratsiooni-, pagulaste- ja integratsiooniminister Annette Widmann-Mauz.

Jõulukaardil oli minister koos oma töötajatega, ning selle taustal jõulupuu.

„Ükskõik, mida sa usud, soovime teile mõtlemisaega ja uue aasta head alustamist,” oli jõulukaardil kirjas.

Foto: A. Widmann-Mauz / @AWidmannMauz / Twitter

Saksamaal on jõulud traditsiooniliselt kõige suurem püha, mistõttu tundub tõesti imelik, et Widmann-Mauz jätab jõulud oma ametlikust kaardist välja.

Widmann-Mauz ei jätnud aga võimalust kasutamata, et soovida moslemitele õnnelikku Ramadani. „Ramadani korral soovin kõigile Saksamaal elavatele moslemitele õnnistatud ja mõtisklevat paastumist,” ütles minister sel ajal.

“Chanukka Sameach!” Kirjutas ta 3. detsembril, soovides „kõikidele juudi meestele ja naistele õnnelikku ja õnnistatud puhkust”.

Sotsiaalmeedia muutus kriitiliseks ministri jõulutervituse suhtes, mis viitab sellele, et ta ei ole oma töö jaoks õige. Mõned isegi läksid nii kaugele, et öelda, et kristliku-demokraatliku liidul (CDU) ei ole midagi ühist kristlaseks olemisega. Samasse erakonda kuulub muide ka Angela Merkel.

Sama päeva lõpul (kui see postitati) muutis ministeerium kurikuulsa kaardi postitust, kirjutades Twitteris: “Häid jõule kõigile Saksamaal!”

JÄTA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.