Soome rahvasaadik kaalub kirikust välja astumist, kuna kirikust sai geifestivali Helsinki Pride partner

0
859

Soome rahvasaadik Päivi Räsänen kaalub kirikust välja astumist, kuna kirikust on saanud geifestivali Helsinki Pride 2019 partner.

Räsänen avaldas sotsiaalmeedias väljavõtte Piiblist, kus on taunitud lõbujanust kantud seksuaalset suhet meestel omavahel ja naistel omavahel.

Räsänen ütles väljaandele Ilta-Sanomat, et kirikus on tehtud Piibli-vastaseid otsuseid. Tema väitel kaaluvad paljud aktiivsed koguduse liikmed kirikust lahkumist. Räsäneni kodukoha Riihimäki kogudusest lahkus hiljuti nõukogu liige. Põhjuseks oli koguduse otsus osaleda Pride’i nädala sündmustel ja korraldada vikerkaarepidu.

Räsänen on eriti mures luteri kiriku ja Pride’i koostööst. Soome luteri kirik on esimest korda Pride’i partner. Räsäneni meelest on paljude inimeste arvates nüüd jõudnud kätte see piir, kust edasi enam minna ei saa.

Räsänen ise on otsustanud veel kiriku ridades püsida. Ta loodab, et suudab midagi ära teha kiriku sees. Eile, esmaspäeval saatis ta piiskop Tapio Luomale avaliku kirja, milles avaldab muret Pride’i partnerluse pärast.

Räsänen loodab nüüd, et kirikus toimub muutus ja juhindutakse Piibli õpetusest. Räsäneni väitel on Piiblis selgelt öeldud, et inimene on loodud naiseks ja meheks. Piiblis on öeldud, et abielu on mehe ja naise vahel. Räsäneni väitel on inimesed liitunud Ingeri luteri kirikuga, kus asjad on paigas.

Allikas: Eestinen.fi

Seotud lugu: Soome luteri kirikust sai Helsingi homoürituse ametlik partner

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.