Soome tuleb uus naiste luksusvangla: digikongid, juuksur, promenaadid ja oma aed

0
791

Soome Hämeenlinna tuleb uus naiste luksusvangla, mille eesmärk on olla omas valdkonnas maailma parim. Vangla kujundamisel on kasutatud vangide endi nõuandeid.

Hämeenlinnas järgmisel aastal valmiva uue naistevangla pildid oleks nagu mõnest sisustusajakirjast. Piltidel jalutavad vangid koos valvuritega valgusküllases aulas. Klaasseina taga teeb juuksur kliendile soengut, vahendab Iltalehti.

Lisaks vanglahoonele ehitatakse välja võimalused väljas olemiseks. Hoovis on oma jooksurada, lisaks muud võimalused liikumiseks ja aiandusega tegelemiseks.

Uued kongid on digikongid ehk neis kasutatakse uusi lahendusi, mille kallal veel töö käib. Kongides arendatakse muu hulgas vangide digitaalseid oskusi. Selle eesmärk on hoida vangid karistuse kandmise ajal kursis muu maailma digitaalse arenguga.

Uue vangla idee on vähendada kuritegude korduvat toimepanemist. Eesmärk on see, et vangid vabaneks võimalikult heas seisukorras ja nad leiaks kergesti koha ühiskonnas.

Projekti maksumus on ligi 32 miljonit eurot. Vangla ehitatakse olemasoleva, praegu tühjalt seisva vana vanglahoonega samale krundile. See peaks tegevust alustama 2020. aasta sügisel.

Vana Hämeenlinna vanglahoone kasutamine lõpetati mõned aastad tagasi seoses siseõhuprobleemidega.

Allikas: Eestinen.fi


Järgneb reklaam


 

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.