Soomes saab pea mahalõikamise ja laiba rüvetamise eest tingimisi karistuse

1
4375

Iraagi armee endise sõduri sõnul on vaenlase pea eemaldamine riigis üldine tava, millega näidatakse kangelaslikkust.

Helsingi ringkonnakohus mõistis 41-aastasele Hasan Ahmed Jabbarile pooleteise aastase tingimisi vangistuse pea mahalõikamise ja laiba rüvetamise eest.

Iraagist Soome põgenenud Ahmed nimelt poseeris Facebookis inimpeaga, millele juhtisid esimesena tähelepanu pagulasvastased lehed. Mehe kontol oli ka video, kuidas ta noaga inimesel pea maha nüsis ja seda käes hoidis.

Selle teo eest läks ta Soomes kohtu alla. Kohtu arvates ei olnud tegu midagi väga hullu ja ei väärinud reaalset vangistust, sest ohver olevat olnud ISIS-e võitleja. See oli Ahmedile kohtus karistust kergendav asjaolu.

1 COMMENT

  1. Tosiselt nii ve?.. arvan kui riiklik seadus ei toimi siis tuleb oma perega uued seadused peale määrida. Sellist kunsti ei tehta isegi enese kaitseks, julm mõrv, loodan et sugulased teevad asja klaariks.

JÄTA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.