Šveits: 14-aastane süürlane murdis 62-aastase õpetaja lõualuu, sest ta küsis “vale küsimuse”

0
1986

14-aastane Süürlasest õpilane ründas Šveitsis oma naissoost õpetajat, sest ta küsis temalt „valesid” küsimusi, edastab Free West Media.

Šveitsis, Möriken-Wildeggi vallas aset leidnud vahejuhtum on põhjustanud riigis tõelise šokki.

Väidetavalt murdis keskkooli õpilane õpetaja lõualuu, pekstes teda korduvalt oma rusikaga.

Ta tegi seda, kui õpetaja tahtis teada saada, kas tal on jälle nuga kaasas.

Weltwoche ajakirjaniku Alex Bauri sõnul on rünnaku taga 14-aastase, keda nimetatakse lihtsalt “M”.

Ta pärineb Süüria perekonnast, kus on palju lapsi ja kes saabus Šveitsisse viis aastat tagasi ja ta perekond elab sotsiaaltoetuste ehksiis riigi hüvede najal.

“M” räägib Koraanist pidevalt. Ta palus ka – „Allahi nimel” -, et tütarlapsed piirkonnast riietuksid ja käituksid tagasihoidlikumalt. – Ta kannab koolis pidevalt kaasas nuga.

Kooli juhtkond otsustas, et süürlane peab oma taskud tühjaks tegema, enne, kui tal lubati siseneda klassiruumi.

Ühe selle otsingu ajal toimuski õpetaja rünnak. Õpetaja sõnul ei ole ta õpilast puudutanud, ning ta ütles ainult talle, et ta näitaks oma taskute sisu ette.

Sellepärast ründaski teismeline teda ja tunnistajate sõnul tabas ta 62-aastast naissoost õpetajat viis kuni kuus korda oma rusikaga nägu.

Lisaks, kui õpetaja püüdis põgeneda, siis ta püüdis teda takistada, üritades lüüa teda edasi. Õpetaja, kahe täiskasvanud poja ema, on praegusel hetkel pensionile jäänud, aga ta on ikka veel šokis.

Vahi all 2 päeva

Süürlane arreteeriti vahetult pärast rünnakut. Ta vabastati siiski vaid kahe päeva pärast vahi alt. Alaealiste juhtumitega tegelev prokurör uurib praegu juhtumit.

Praegu ei ole selge, mis selle noormehega saab.

Weltwoche ajakirja andmetel, visati üks tema sõpradest, ka süürlane, distsipliiniprobleemide tõttu aasta varem koolist välja, “ja suunati raskesti kasvatatud lastekooli”.

Koolijuhtkond soovis juhtumit varjata?

Koolijuhi asetäitja André Schärer kinnitab, et süürlane on algusest peale välja paistnud ja ta oli ka kuulnud, et „M” oli öelnud tütarlastele: „Ma ei nõustu sellega, kuidas te oma kultuuris elate.”

Kulus nädalaid enne vahejuhtumi avalikustamist ja lapsevanemad on kurtnud, et kool soovis vahejuhtumit varjata.

Koolijuhi asetäitja ei nõustu nende vanematega, ning tema sõnul ei tahtnud keegi juhtumit vaiba alla peita:

„See toimus reedel 28. juunil. Juba samal õhtul otsustasime me kommunikatsioonistrateegia üle; otsustasime nii palju kui võimalik lapsevanemaid teavitada. ”

„Järgmisel nädalal kirjutasime vanematele kirja. Meie käed on seotud alaealiste juhtumitega tegeleva prokuröri uurimise tõttu. Isegi kui me tahaksime rohkem teavet anda, ei ole meil seda lubatud,” ütles Schärer.

Allikad:

JÄTA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.