Taani saadab koju 1000 somaali!

0
848

Somaalia on nüüd tunnistatud turvaliseks maaks ja ligi 1000 somaallast kaotavad õiguse elamisloale Taanis, vahendab DR Nyheder.

“Taani immigratsiooniameti andmetel on Somaalia piisavalt turvaline tagasipöördumiseks. Nii et nad peavad nüüd koju minema,” ütles Taani migratsiooniminister Inger Støjberg.

516 Somaalia pagulase elamisluba on kaotanud kehtivuse, ning koos nendega sõidavad koju 412 perekonna taasühinemise programmiga saabunud somaallast. 

Taani immigratsiooniameti andmetel on otsused tingitud asjaolust, et suurem osa Somaaliast on nüüd piisavalt turvaline, et pagulased ja nende pereliikmed saavad kodumaale tagasi pöörduda.

“Seepärast on täiesti asjakohane, et somaallased kaotavad oma elukoha,” sõnas migratsiooniminister.

“Kui te ei vaja enam meie kaitset ning elu ja tervis ei ole teie koduriigis enam ohus, siis peate te koju minema,” ütleb minister.

Otsesõnu artiklis ei öelda, et kohe täna, aga elamisluba selle lõppemisel enam ei pikendata.

Siiani oli Taanil Somaaliaga tagasivõtu leping 12 inimesele aastas.

Taani maksab kõigile tagasiminejatele päris kopsaka rahasumma.

JÄTA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.