Taani tahab kurjategijatest pagulased saata üksikule saarele oma väljasaatmist ootama

0
381

Taani valitsus ja Taani Rahvapartei esitasid hiljuti huvitava ettepaneku. Nimelt on tõstatatud mõte, et kuritegudes süüdimõistetud varjupaigataotlejad eraldataks üksikule saarele, vahendab PT-Media.

Selline jutt kõlab valeuudisena, kuid tegelikult ei ole seda mitte. Asjas on langetatud juba esimesi otsuseid. Idee seisneb selles, et need varjupaigataotlejad, kes on süüdi mõistetud kuritegudes ning määratud väljasaatmisele, saadetaks Sjællandi Stege Bugti lahes asetsevale Lindholmi saarele oma deporteerimist ootama.

Väljasaadetavatele luuakse korralikud elamistingimused. Saarel on juba valmis infrastruktuur, kuna seda on siiani kasutatud loomahaiguste, nagu marutaudi uurimiseks. Saare hooned desinfitseeritakse ja tehakse sanitaarremont, misjärel saaks väljasaatmiskeskus tööd alustada alates 2021. aastast. Muuhulgas ütleb vasakliberaalne (!) rahandusminister Kristian Jensen:

– Koht muutub väljasaatmiskeskuseks, kus on loodud normaalsed ühiskondlikud tingimused. Ainus erinevus seisneb selles, et neid hoitakse muust ühiskonnast lahus, sest nad on väljasaadetavad kuritegelikud pagulased.

– Kui me tahame Taanit hoida sellisena nagu me seda tunneme, siis peame ka tagama, et siia ajutiselt tulnud pagulased läheksid koju tagasi, ütleb Jensen.

Väljasaatmiskeskus on vaid üks osa Taani üha karmistuvast varjupaigapoliitikast. Poliitikud arutavad täna avalikult, kuidas saaks tingimusi veelgi karmistada, et vähendada varjupaigataotlejate arvu ja nende perekondade taasühendamist (ehk nn pagulaste perekondade Taani vedamist). Muu hulgas on välja käidud mõtteid, et varjupaigataotlejaid, kellele on antud tähtajaline elamisluba, peaks hakkama süsteemsemalt ja intensiivsemalt kodumaale saatma, kui sõda nende kodumaal on läbi (nagu näeme täna Süürias, Iraagis, Somaalias, Eritreas jt riikides, kust jätkuvalt saabuvad meile nn “sõjapõgenikud”).

JÄTA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.