Tarand läks Euroopa parlamendile kaebama, mida küll eestlased temaga tegid

0
708
Lugejakiri.ee nägemus esmaspäeva kähmlusest.
Foto: Lugejakiri.ee

Euroopa parlamendi president Antonio Tajani mõistis hukka eile toimunud parlamendiistungil vägivalla, mida Indrek Tarandi osas võidi kasutada.

Tajani annab istungi avamisel sõna Belgia europarlamendisaadikule, Tarandi fraktsioonikaaslasele roheliste/Euroopa vabaliidu juures, Philippe Lambertsile. Lamberts kirjeldab oma sõnavõtus esmaspäeval riigikogu ees juhtunut: “Kahe päeva eest korraldas Eestis parlamendierakond EKRE protesti ÜRO ränderaamistiku vastu. Meie kolleeg Indrek Tarand püüdis sellel protestil sõna saada, esindades protesti korraldajatest erinevat arvamust, kuid ta eemaldati vägivaldselt lavalt. Seejuures olid eemaldajateks ka kohaliku parlamendi rahvasaadikud,” sõnas Lamberts.

“Demokraatia näeb ette, et me suudame rahumeelselt vahetada mõtteid teistega, kes alati meiega samamoodi ei mõtle. Euroopas püüame me tagada seda, et selline mõttevahetus toimuks rahumeelselt ning demokraatlike institutsioonide vahendusel – see ilmselgelt ei olnud Eestis nii, mistõttu palun ma teilt, härra president, kommentaari, kui ükskõik milline parlamendisaadik ei saa avaldada oma arvamust ning temalt võetakse see õigus vägivaldselt käest ära, siis ma arvan, et Euroopa parlamendi president peaks sellise vägivalla hukka mõistma,” lõpetas Belgia saadik.

Tajani kostis vastu, et vägivald väärib hukkamõistu. “Ma võtan teie palvet väga tõsiselt ning kindlasti vajab see avalikku seisukohta, kuid enne kui me väljastame ametliku avalduse, tahan ma ära kuulata Eesti saatkonna seletuse, mis täpselt riigikogu ees juhtus,” lõpetas Tajani.

JÄTA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.