Terroristid ründasid Malis Eesti vägede baasi, viga said nii Eesti kui Prantsuse kaitseväelased

0
905
Eestlaste baas Malis. Foto: Kaitseväe peastaabi teavitusosakond, Kaitsevägi

Kolm inimest said viga tänases terroristide rünnakus Malis Gao linnas, kui ründajad proovisid lõhkeainet täis autoga sisse rammida Prantsuse vägede baasi, mida valvavad Eesti kaitseväelased. Viga said kolm Eesti ja Prantsuse kaitseväelast, teatas Prantsuse sõjaväe pressiesindaja, kolonel Frédéric Barbry uudisteagentuur AFP-le.

Lõhkeainet täis sõiduk üritas läbi murda esimesest kontrollpunktist, mida mehitasid Mali sõdurid. Mali sõdurid tulistasid autot, aga autos olijad vastasid tulele. Auto läbis esimese kontrollpunkti ja plahvatas peale seda. Esialgse info kohaselt sai viga kolm inimest.

Malis teenivate Eesti vägede ülesandeks on valvata just seda Gao baasi, mida täna rünnati. Teadaolevalt eestlaste elu ohus ei ole.

Rünnaku järel tõusid õhku liitlaste kopterid.

Allikas: Delfi.ee

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.