Timmermans: Meie moslemikogukonnad on kogenud kasvavat vihakõnet ja sallimatust

0
1174

SAAGE TUTTAVAKS, UUS EUROOPA KOMISJONI ESIMEHE ASETÄITJA TIMMERMANS, KES SELETAB TEILE MIDA TÄHENDAB TALLE KUREERIDA ANTUD “EUROOPALIKU ELUVIISI SÄILITAMINE”

“Lubage mul kasutada võimalust edastada uudiseid Euroopa Liidu kohta, milles me tahame koos elada. Sadade aastate jooksul on Euroopa olnud koduks moslemitele, kes on andnud olulise panuse meie kultuuri, arhitektuuri, akadeemiliste ringkondade, kunsti ja teaduse ning poliitika arengusse. Euroopa on mitmekesine mandriosa, nagu kõik meie kogukonnad” – sel viisil pöördub Euroopa Komisjoni asepresident Frans Timmermans moslemite poole Euroopa Komisjoni ametlikul veebisaidil.

Aga religioonil põhinev vägivald? Selgub, et ka sel juhul esitab Euroopa Komisjoni juhataja asetäitja oma tõlgenduse.

“Vaenu õhutamine ja sallimatus väljuvad internetist reaalseks vägivallaks meie keskel” – loeme Timmermansi kirjutisest.

“Kõik need teod on inspireeritud ideoloogiast, mis lükkab ümber meie nägemuse ühiskonnast, mis põhineb rahumeelsel pluralismil, sallivusel ja mittediskrimineerimisel. Kahjuks on meie moslemikogukonnad viimastel aastatel kogenud kasvavat vihakõnet ja sallimatust, mille tõttu mõned on algatanud terrorirünnakuid. Oleme nüüd tunnistajaks rünnakutele moslemite vastu Euroopas ja kogu maailmas. Kui me ei vasta sellele väljakutsele, on oht tõugata takka edasist polariseerumist ja tõrjutust”. – rõhutab Timmermans.

“Kui mõnda vähemust ähvardatakse või rünnatakse, on ohus ka meie Euroopa ühiskonna alused. Peame võitlema kõigi oma mitmekesiste kogukondade euroopaliku eluviisi kaitsmise nimel, et võimaldada meil elada koos austuses, harmoonias ja rahus. Sest Euroopa, selle kultuurid, keeled, põhiväärtused ja vabadused on koduks kõigile eurooplastele, hoolimata nende usutunnistusest” – on kirjas EL ametlikul veebisaidil.

Allikas: wPolityce.pl


Järgneb reklaam


 

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.