Trump jättis Merkeli nagu koolitüdruku seisma ja isegi ei tervitanud prouat käepigistusega

0
1975

 

Ameerika presidendi ja Saksamaa kantsleri vahel toimus lühikohtumine seoses 75. mälestusaastapäeva ehk D-päeva tähistamisega Portsmouthis. Focus kirjutab, et Trump jättis Merkeli nagu koolitüdruku alguses seisma ja isegi ei tervitanud prouat käepigistusega, nagu heaks tavaks kujunenud on!

Merkel ja Trump ei kätelnud kokkusaamise alguses, samuti ei püsinud nad koos pressifoto tarbeks. Ja veel: Trump lükkab tagasi igasuguse kontakti Merkeliga.

Saksa kantsler seisab seal nagu koolitüdruk, kõhkleb, astub sammu Trumpi suunas, kõhkleb jälle. Trump näis ignoreerivat teda kõiki diplomaatias väljakujunenud heade  reeglite järgi. Lõpuks võtsid mõlemad istet.

Kahe riigijuhi vaheline suhe näib olevat ebaõnnestunud.

Alles hiljuti oli ebaselge, kas Merkeli ja Trumpi kohtumine üldsegi toimub. Kantsleri ja presidendi vaheline suhe on pikka aega olnud pingeline.

Merkeli ja Trumpi lahkhelid ilmnesid ka terve kohtumise kestvusaegu. Merkelil oli intervjuu umbes 20 minutit pikk. Seevastu Trump esines vaid kümme minutit. 

Eelmisel reedel Harvardis peetud kõnes kritiseeris ja sarjas Merkel nö läbi lillede Trumpi üsna karmilt!

Nende lühike vestlus Suurbritannias, Portsmouthis puudutas muid küsimusi:  tollid, NATO, olukord Liibüas ja Lääne-Aafrikas.

Vaata videot SIIT