Tšehhi peaminister: “Euroopasse saabunud illegaalsed migrandid peavad minema koju!”

0
1058

Tšehhi Vabariigi peaminister Andrej Babiš tahab näha inimkaubitsejate jõulisemat mahasurumist ning tõhusamat piirikontrolli Vahemerel, kirjutab The Guardian.

“Euroopas on 700 000 ebaseaduslikku sisserändajat – nad peavad koju minema,” ütles Babiš intervjuus Guardianile.

Eurostati andmetel oli eelmisel aastal Euroopa Liidus 618 780 ebaseaduslikku sisserändajat. Babiši sõnum on lühike – saadke need illegaalid koju!

“Need inimesed peaksid jääma koju ja me peaksime neid kohapeal Aafrikas aitama. Inimesed Süüria ümber … nad tahaksid naasta koju.”

Ta lisas: “Inimkaubitsejad teenisid 2016. aastal 5,7 miljardit eurot ja me peame selle lõpetama.”

“Neil on oma kultuur, meil on oma kultuur,” ütles ta. “Neil on oma väärtused, kuid me tahame säilitada meie oma väärtused.”

Ühtlasi ei toeta Visegradi grupp, sealhugas Tšehhi Vabariik, üleeuroopalise Frontexi loomist, jättes Euroopa piirikaitse ülesande pigem rahvusriikide endi pädevusse.

Babiši väitel on Itaalial reservid kuni 7000 ametniku näol, kelle võiks koheselt paigutada Vahemerele Aafrika migrantide vastu.

Migrants to Europe ‘need to go home’, says Czech prime minister

Andrej Babiš wants to see crackdown on people traffickers rather than boost in EU border force

JÄTA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.