TUBLI TÖÖ: Eesti ei toeta ja ei osale sisserändajate vastuvõtmises

0
2242

Siseminister Mart Helme sõnul ei osalenud Eesti üleile  sise-ja välisministrite kohtumisel Pariisis siseministri tasemel, sest Eesti ei toeta merepäästeoperatsioonide käigus päästetud sisserändajate ümberpaigutamist.

Emmanuel Macroni algatusel kokku kutsutud kohtumine oli jätk siseministrite õhtusöögile Helsingis, kus taheti kokku leppida Vahemerel merepäästeoperatsioonide käigus päästetud ebaseaduslike sisserändajate ümberpaigutamises.

„Eesti ei osale ebaseaduslike sisserändajate vastuvõtus ning on jätkuvalt seisukohal, et sisserändajate vastuvõtmise üle otsustamine peab jääma suveräänsetele riikidele vabatahtlikuks,” rõhutas Mart Helme.

Prantsusmaa presidendi Macroni sõnul kiitsid plaani heaks neliteist riiki, kellest kaheksa lubasid selles aktiivselt osaleda. Nende riikide seas on Prantsusmaa, Saksamaa, Soome, Luksemburg, Portugal, Leedu, Horvaatia ja Iirimaa, teatas Prantsuse presidendi kantselei ülejäänud kuut nimetamata.

Allikas: Uueduudised.ee

JÄTA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.