Udmurdi keele hävimise vastu protestija põletas end vabariigi parlamendi juures surnuks

0
530
Foto: Sotsiaalmeedia

Udmurtia parlamendihoone juures süütas end täna põlema udmurdi keele ja kultuuri aktivist Albert Razin, kes kohaliku aja järgi kell 14.30 suri.

Razin piketeeris täna hommikul parlamendihoone juures ja süütas end kella 10 ajal.

Juuresviibinud püüdsid leeke kustutada, aga see õnnestus alles saabunud tuletõrjujatel. Pealtnägijate sõnul oli Razin siis veel elus ja hingas. Ta viidi kiirabiga haiglasse, aga arstide sõnul oli ta kriitilises seisundis ja põlenud oli 90% kehapinnast.

Razini kõrvalt leiti plakatid, millel nõuti udmurdi keele päästmist, teatas Idel.Realii. „Ja kui homme, minu keel kaob, olen ma valmis täna surema,” oli kirjas ühel plakatil ja teisel: „Kas mul on kodumaa?”

Razin avaldas ka pika pöördumise vabariigi parlamendi liikmete poole.

Razin sündis 1940. aasta 12. juunil.

Ta oli filosoofiateaduste kandidaat, dotsent ja Udmurdi vabariigi teeneline teadustegelane.

Razin oli Udmurdi Riikliku Ülikooli rahvussuhete laboratooriumi üks loojatest. 1992. aastal osales ta Udmurdi Riikliku Ülikooli inimese instituudi loomises. Oli inimese instituudi direktor kuni selle praktiliselt kõigi töötajate koondamiseni.

Viimasel ajal töötas Razin Udmurtia teadlaste liidus.

Allikad:

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.