Ungari riigisekretär: “kristlus on tänapäeva maailmas kõige tagakiusatum religioon”

0
407

Kaks kolmandikku ungarlastest toetab valitsuse humanitaarpoliitikat, ütles reedel tagakiusatud kristlaste abistamise eest vastutav riigisekretär Tristan Azbej , viidates Täponti Instituudi värskele küsitlusele.

“Uuringu tulemused kinnitavad, et ungarlased on helded ja suhtuvad kaugetes riikides elavate kristlastesse kaastundlikult,” ütles Azbej ringhäälingule M1. Riigisekretär Tristan Azbej on mees, kes on pandud ka vastutama Ungari valitsuse abiprogrammi eest.

Kokku leidis 65 protsenti uuringus osalenutest, et kristlaste tagakiusamine on suur probleem. Enamus nõustus, et Ungari peaks osutama märkimisväärset abi neile, kes seisavad kogu maailmas silmitsi usulise tagakiusamisega.

“Ungari oli esimene riik maailmas, kes läks valitsuse tasandil taga kiusatud kristlike kogukondadele appi ja tunnistas avalikult, et kristlus on tänapäeval maailmas kõige tagakiusatud religioon,” ütles riigisekretär.

“Seda tõde on läänemaailm eitanud ja hoidnud seda saladuses ka rahvusvahelistes organisatsioonides,” ütles Azbej.

“Kuna see on saanud selgeks, et tagakiusatud kristlaste elu ei ole oluline liberaalsetele poliitikud, nii palju kui teiste elu, Ungari valitsus leiab siiski, et see on väga oluline diplomaatiline ülesanne, ning kutsub seda teiste riikidel järgima,” lisas ta.

“Siiani on Ungari veennud USA-d selle projektiga ühinema ja käivitama oma riigis ka see programm, mille eesmärk on koostöös Ungariga taga kiusatud kristlasi aidata,” ütles ta, ning lisas: Samuti on see inspireerinud Slovakkia parlamenti võtma vastu resolutsioon, milles tunnistatakse tagakiusatud kristlaste vastu toime pandud julmusi ja kutsutakse valitsust üles käivitama abiskeem”.

Allikas: Hungary Today

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.