Ungari: “Sünnitage kolm last ja saate oma valitsuselt 30 600 eurot!”

0
684

Viktor Orbáni uue perekonnameelse eelarve alusel saavad Ungari valitsuselt 10 miljonit forintit ehk umbes 30 590 eurot toetust abielupaarid, kellel on vähemalt kolm last.

Valitsuse uus eelarve kava näeb välja selline: kui sul on 1 või 2 last, või veel mitte ühtegi, aga plaanid perelisa, siis saad taotleda 30 600 euro suurust laenu (seda saavad vormistada vaid abielupaarid). Laen tuleks tagasi maksta, seni kuni paaril on peres kolm last. Sel hetkel unustatakse laen igaveseks, teatab Prantsusmaa ajaleht Le Figaro .

Ainuüksi selle kuu jooksul on umbes 2400 ungari peret juba laenu taotlenud, mis makstakse välja osamaksetena. Kui paaril sünnib üks laps viie aasta jooksul, peatatakse laen kolmeks aastaks ja tehakse laenu saanud inimesele makstud summas tagasimaksed.

Laenu saamiseks peavad olema täidetud järgmised kriteeriumid:

  • abikaasad peavad olema maksnud riigile makse vähemalt 180 päeva;
  • naine peab olema 18–40-aastane.

Abielupaaridel, kellel ei sünni esimese viie aasta jooksul lapsi, ja ka neil, kes lahutavad oma abielu, tuleb kogu laen tagasi maksta nelja kuu jooksul.

See äsja välja kuulutatud programm on osa laiemast perekonnaeelsest eelarvest, mille Orbáns Fideszi valitsus avalikustas aasta alguses ja mille eesmärk on võidelda sündivuse langusega.

„Euroopa on ristteel. Lääne-Euroopa püüab demograafia probleemile reageerida lihtsate lahendustega, mis pakuvad vaid lühiajalist edu, kuid annavad pikaajaliselt katastroofilisi tagajärgi,“ ütles Fideszi partei pressiesindaja.

Partei pressiesindaja jätkas, öeldes: “Ungaril on pikaajaline lähenemisviis ja ta valib keerulisema tee, mille tulemusel võiks Euroopast siiski saada majanduslikult tugev, noorenenud mandriosa. Meil on valida, kas julgustame sündi, seades perekonna huvid poliitika keskpunkti, või julgustame veelgi suuremaid sisserändevooge.”

Allikas: Voice of Europe

SEOTUD LOOD:

JÄTA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.