Ungari valitsus soovib sundida sotsiaalmeedia keskkondasid, et tagada sõnavabadus

0
653

Ungari justiitsminister Judit Varga soovib rakendada Internetis sõnavabaduse tagamiseks täiendavaid meetmeid. Ta kritiseerib sotsiaalmeedia platvorme konservatiividele suunatud tsensuuri pärast ja nõuab ELilt tegutsemist.

Ungari soovib kehtestada karmid eeskirjad, et peatada Google ja teised sotsiaalmeedia keskkonnad, oma kodanike sõnavabaduse kaitseks. Nüüd tõstatas justiitsminister selle teema üles ka Euroopa Liidus.

„Loome justiitsministeeriumi juurde töörühma, et uurida õiguskeskkonna võimalusi, et tagada sotsiaalmeedia teenuse pakkujate läbipaistvus – nii EL-i kui ka riiklikul tasandil.

Algselt ei oleks nende ülesanne mõjutada ühiskondlikke protsesse ja valimisi, tsenseerides ideoloogilisi kommentaare, kui nad aga oleksid seda teinud, kui nad nõustuksid määruse vajalikkusega ja järgiksid demokraatia reegleid. Rääkisime neist teemadest paljude seas täna Szigeti festivali EL-i kohtumispunktis,“ kirjutab Judit Varga Facebookis.

Allikas: Voice of Europe


Järgneb reklaam


 

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.