Urmas Reinsalu: Lobjaka töösuhte lõpetamisel on tegemist provokatsiooniga

@Urmas Reinsalu

0
1011

Ahto Lobjaka töösuhte lõpetamine jätab isegi minusugusele naiivikule mulje, et tegemist on provokatsiooniga, mis tahetakse veel sündimata valitsuse kraesse määrida.

No tänan, ei! Kodanikuplatvormilt soovitan, et ERR-i asjamehed andku relevantne selgitus, miks kriitilise ajakirjaniku töösuhe lõpetati (praeguseks seda ammendavalt tehtud ei ole), või, kui seda ei taheta ega osata teha, siis lasku Lobjakal, eeldusel et ta seda soovib, jätkata oma eetris.

Mulle on pea kõik Lobjaka mõttekäigud vastukarva, kuid ma austan tema õigust oma arvamusi esitada. Ja mis seal pattu salata, Lobjakas sedastab nii terviklikult ja süsteemselt sotside ja reformi väärtusruumi ja kaitseb seda säherduse kirega, et teda võiks pidada kaasaegse Eesti väärtuskonservatismi ämmaemandaks.

Noh, tema ideoloogia ei istu mulle kopika eest, aga mulle meeldivad julged inimesed ja arguses teda küll süüdistada ei saa. Oma asja ajab ta hoogsalt, nii et on kohe näha et ta sellesse siiralt usub. Selliseid inimesi aga tänapäeva Eestis polegi väga palju. On hoopis suur hulk mugavusarvajaid, kes erinevatel konverentsidel presiidiumites istuvad ja kelle seisukohad on nagu vahukommid.

Omaette ooper on president Ilvese kaitsekõne Lobjakale, kus siunati ennekõike uut valitsust. Noh, mida pühakiri variseride kohta seal õpetaski? Veel on elus inimesed, kes mäletavad mis olid tegelikud põhjused, miks Ahto Lobjakas president Ilvese ametiajal sunniti lahkuma Eesti Välispoliitika Instituudi direktori kohalt ning sel oli minu mälu järgi üpriski pistmist sõnavabadusega.

Kokkuvõttes, ERR-i ülemused, caesari naine peab ka näima vooruslik!

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.