ÜRO hoiatas Itaaliat: humanitaartööd “ei tohi kriminaliseerida ega häbimärgistada”!

0
561

ÜRO pagulasagentuur väljendas teisipäeval muret Itaalia parlamendi poolt heaks kiidetud seaduse üle, mis kehtestab Vahemere valitsusväliste migrantide päästepaatidele väga ranged karistused, nõudes, et humanitaartööd “ei tuleks kriminaliseerida ega häbimärgistada”, vahendavad Voice of Europe ja France 24.

Esmaspäeval kiitis parlament heaks uue seaduse, mis on suunatud Itaalia sadamatesse sisenevate migrantide päästelaevadele. Otsimis- ja päästeoperatsioonides osalenud laevu saab nüüd konfiskeerida ja valitsusväliste organisatsioonide laevade kaptenid, kes päästavad Vahemeres migrante ja üritavad neid Itaalia sadamasse tuua, saavad rahatrahvi kuni miljon eurot. Varasem trahv oli 50 000 eurot.

“Kaptenite mega suur rahaline või muude karistuste kehtestamine võib takistada ka eralaevade merepäästetegevust, ajal mil enamus Euroopa riigid on taganenud Vahemere keskosa päästetöödest osalemast,” ütles ÜRO pagulaste ülemvolinik (UNHCR) oma avalduses. .

“Valitsusvälised organisatsioonid mängivad hindamatut rolli Euroopasse ohtlikku mereületust üritavate põgenike ja rändajate elu päästmisel,” teatas UNHCR.

Päästelaevad on jätkanud merehädaliste päästmist, hoolimata sellest, et enamus Euroopa sadamaid on keeldunud migrante vastu võtmast.

Ei tohi viia tagasi Liibüasse

UNHCR ütles oma teisipäevases avalduses, et päästepaate ei tohiks suunata tagasi Liibüasse, mis on Euroopasse suunduvate rändelaevade peamine lähtepunkt, arvestades riigi “äärmiselt muutlikku julgeolekuolukorda”.

“Laialdased teated inimõiguste rikkumistest ja Liibüasse tagasi saadetud inimeste meelevaldse kinnipidamise tavapärasest kasutamisest rõhutavad tõsiasja, et see ei ole ohutu elukoht,” teatas UNHCR.

Samuti on teatanud Euroopa Liit, et plaanib “analüüsida” õigusaktide vastavust Euroopa õigusele.

Seotud lugu: 

JÄTA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.