ÜRO: Peale valimisi algab paadipõgenike sundümberjaotamine!

0
2273

ÜRO nõuab pärast valimisi sisserändajate kohustuslikku sundümberjaotamist Euroopas. Sisserändajate päästmiseks Vahemerelt tuleb institutsiooni sõnul rohkem ära teha, kirjutab ajaleht The Epoch Times.

Vahemere-äärse rände küsimuses püüab ÜRO pagulaste komisjon pärast Euroopa Parlamendi valimisi edusamme teha.

“Iga päevaga, mis möödub, maksab see meeste, naiste ja laste elu,” ütles ÜRO Pagulaste Ülemvoliniku Amet (UNHCR) esindaja Saksamaal Dominik Bartsch.

“Sõltumata sellest, milline on Euroopa Parlament ja komisjon, peab elu säästmine olema prioriteet.”

“Eelmisel aastal suri Vahemerel 2277 inimest ja kõik nad surevad pardal, kuid keegi ei hooli,” kaebles Bartsch.

ÜRO soovib siduvat jaotusviisi

“Lisaks peab sisserändaja jaotamisel olema ELi riikide vahel siduv jaotusviis,” nõudis Bartschit. See tähendab, et sisserändajad tuleb üle Euroopa laiali jagada.

Komisjonis peab olema üks selge ametikoht, sellele kes kontrollib varjupaigataotlusi. Vahemere piirkonna riike ei tohiks jätta üksi. See ei tähenda, et kõiki sisserändajaid tuleb riiki alaliselt lubada.

“Kuid igaühel peab olema õigus viia oma elu edasi ja mitte surra merel.”

Bartsch kiitis Saksamaa ja teiste Euroopa riikide solidaarsust, kuid meenutas ka seda, et 85% sisserändajatest olid pärit vaesetest riikidest.

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.