USA kaalub Saksamaal paiknevate vägede ümberpaigutamist Poola

0
607

Tundub, et USA kaalub kaitsekulutuste ja mereväe missiooni tõttu Pärsia lahes, viia osa oma vägedest Saksamaalt välja.

Juhul, kui USA otsustabki oma väed Saksamaalt välja viia, paigutatakse väed tõenäoliselt Poola, seda on mitu USA suursaadikut varem maininud.

On tõesti solvav oodata, et USA maksumaksja maksab Saksamaale enam kui oma 50 000 ameeriklasega, kuid sakslased kasutavad oma raha ainult oma kodumaale, ning ei tasu ka õigeaegselt NATO kulutusi,” ütles Grenell, kes on USA suursaadik Saksamaal reedel uudisteagentuuri DPAle.

USA sõdurite väljasaatmine on seotud USA ja Saksamaa vahel käimasolevate vaidlustega NATO panustamise üle. Kahe riigi suhted on muutunud veelgi pingelisemaks pärast seda, kui Saksamaa keeldus osalemast USA juhitud mereväe missioonil Pärsia lahes.

Aasta alguses keeldus Saksamaa ka USA taotlusest paigutada Süüriasse oma väed, mille eesmärk oli täita lahkuvate Ameerika sõdurite tühimik.

Siiani on missiooniga ühinenud ainult Ühendkuningriik ja Iisrael. Austraalia kaitseminister Linda Reynolds on öelnud, et tema riik kaalub missiooniga ühineda.

Grenelli märkuse kohta ütles USA suursaadik Poolas Georgette Mosbacheri oma poolse säutsuga, kus ta kirjutas: “Erinevalt Saksamaast täidab Poola oma kohustust kulutada 2 protsenti SKP-st NATO-le. Meil oleks hea meel tervitada Saksamaalt Poolasse kolivaid Ameerika sõdureid. ”

Mõlemad suursaadikute sõnavõtud tulevad vaid mõned nädalad enne president Trumpi visiiti Poolasse. Samuti teatas Trump juunis Washingtonis peetud kõneluste ajal , et mõned Ameerika väeosad tuleb Saksamaalt Poolasse ümberpaigutada.

“President Trumpil on õigus ja Georgette Mosbacheril õigus,” kommenteeris Grenell. Paljud USA presidendivalitsused on palunud Euroopa suurimal majandusel “maksta õiglast tasu kaitse eest”, kuid see on veninud “paljude aastate jooksul ja paljude [Saksamaa] valitsuste poolt,” lõpetas Grenell.

Saksamaa võõrustab rohkem Ameerika vägesid kui ükski teine ​​Euroopa riik.

Allikas: Voice of Europe


Järgneb reklaam


 

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.