Vastuvõtul lõpp! Austria muudab pagulaste vastuvõtukeskused väljasaatmiskeskusteks

0
2040

Austria konservatiivne valitsus andis teada, et alates 1. mätsist ei ole riigis enam vastuvõtukeskuseid – kõik need muudetakse ja nimetatakse ümber väljasaatmiskeskusteks, edastab Euractiv.com.

Iga varjupaigataotleja kohta tehakse väljasaatmiskeskustes edaspidi väga põhjalik uuring, kus tuvastatakse isik viimse detailini (identiteet, taust ning isegi saabumisteekond). Koostöös julgeolekuasutustega koostatakse isikute kohta ohuhinnang.

Plaanide kohaselt pannakse kõik ohtu kujutavad varjupaigataotlejad koheselt kinnipidamisasutusse, et ennetada nende ohtu ühiskonnale.

Mitte-ohtlikele varjupaigataotlejatele pannakse ette allkirjastada leping, et nad viibivad keskustes kella 22-st õhtul kuni kella 06-ni hommikul (st, pagulane ei tohi öösiti ringi jõlkuda).

Väljasaatmiskeskustes selgitatakse võimalikult kiiresti varjupaigataotlejate Austrias viibimise põhjused ning hakatakse isikuid nõustama kodumaale tagasipöördumise osas ja nagu nimigi viitab – migrante riigist välja saatma.

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.