Veerand miljonit e-häält puuriti loetamatuks

0
5260

Vabariigi valimiskomisjon hävitas eile e-hääletamise süsteemi võtme, millega muutus riigikogu valimistel antud veerand miljonit elektroonilist häält digitaalseks prügiks, kirjutab Postimees.

E-hääletuse süsteemi võtme käivitamine sarnaneb veidi filmidest nähtud tuumanupu aktiveerimisega ehk selleks on tarvis mitut inimest. Süsteemi võti on jagatud üheksaks kiipkaardiks ehk võtmeosakuks, mille said vabariigi valimiskomisjoni seitse liiget ja valimisteenistuse kaks töötajat. Et e-hääletuse süsteemi võtit käivitada, on tarvis korraga vähemalt viit võtmeosakut.

See uudis ei ole kellegile üllatav, kui arvestada mõne päeva tagust uudist, et EKRE kavatseb viia läbi e-valimistega kaasneva uurimise, milles soovitakse veenduda e-valimiste turvalisuses. Kui e-valimised ei läbi vastavaid teste, siis kaalutakse e-valimiste lõpetamist.

Et reformierakonna võltsimist mitte tunnistada, tuleb ju kõik tõendid hävitada.

see on selge märk millestki valgustkartvast.

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.