VIDEO: Protestid USA saatkonnas Bagdadis jätkuvad

0
449
USA saatkonnas Bagdadis toimuvad protestid juba teist päeva. Iraani pooldavate meeleavaldajate tagasitõrjumiseks on USA väed lasknud pisargaasi, vahendab SVT Nyheter.

Uusaastaööl ründasid tuhanded meeleavaldajad USA saatkonda Bagdadis . USA saatkonna valve tõrjub meeleavaldajaid pisargaasiga.

Uusaastapäeval jätkavad Iraani meelsed meeleavaldajad saatkonnas meeleavaldusi, teatab AP. Eile kutsus Iraagi peaminister Adel Abdul Mahdi aga kõiki protestijaid piirkonnast lahkuma.

Telgid saatkonna ees

Uusaastaööl panid kümned mässajad püsti oma laagri USA saatkonna väravate ette. USA saatis oma saatkonda mereväe sõdurid täiendavaks kaitseks. Piltidelt on näha, et nad sõdurid jätkavad meeleavaldajate tõrjumist pisargaasiga. Protestijad süütasid tule saatkonna vastuvõtutoa katusel.

USA kaitseväe peastaap teatas, et saadavad Lähis-Idasse täiendavalt 750 sõdurit.

Loe veel: Iraagi mässulised tungisid Bagdadis USA saatkonna alale

USA kaitseminister Mark Esperi sõnul on jõupingutused piisavad ja neid tehakse ennetava eesmärgiga “vastusena USA personali ja operatsioonide suurenenud ohutasemele”.


Järgneb reklaam


 

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.