VIDEO: Sloveenias moodustati ebaseadusliku sisserände peatamiseks kodanikukaitse

0
1260

Sloveenia riigi kodanikud on moodustanud tsiviilkaitseväe, et peatada Horvaatiast riiki sisenevad illegaalsed sisserändajad.

Türgist ja Kreekast Saksamaa poole suunduvate sisserändajate Balkani tee on hästi teada. Tänu Ungari peaministrile Viktor Orbánile läbib Türgi või Kreekast algav Balkani teekond Serbia ja seejärel jõuab mingil määral ka Ungarisse. 

Asendusränne“, nagu seda kirjeldab ÜRO, on see teekond läbi Bosnia, Horvaatia, Serbia ja Austria. See on ebaseaduslikele sisserändajatele loodud alternatiivne viis sisenemiseks Lääne- ja Põhja-Euroopa heaoluriikidesse.

Kuid Sloveenia kodanikud on tulnud kokku, et peatada järeleandmatu ebaseaduslik rände voog. Rühm murelike kodanike on moodustunud tsiviilkaitse liidu, et aidata Sloveenia armeed saata oma piirilt tagasi ebaseaduslikud sisserändajad, edastab Euronews.

„Ma arvan, et siin on ainus lahendus armee piirile saatmine. Olukord on praegu selline, et avame vangla väravad ja ütleme, et me laseme kõik vangid välja,” ütles kaitseväelane Blaz Zidar.

tsiviilkaitseväe ülem Andrei Sisko sõnas: „Mis on eesmärk? Selle eesmärk on koolitada inimesi ja vabatahtlikke oma riiki vastavalt vajadusele kaitsma, ning aidata sõjaväel ja politseil kontrollida avalikku korda. Aafrika ja Aasia riikide, eriti moslemite massilise sisserände ajal on oluline kaitsta meie piire. Sest riik, mis ei suuda oma piiri kaitsta, ei ole suveräänne riik.”

Hiljuti teatas peaminister Marjan Sarec Sloveenia lõunapiiril Horvaatia visiidi ajal, et tema riik suurendab oma riigipiiri kaitset ebaseaduslike sisserändajate tõttu.

Sellest ajast alates on politseil abiks Sloveenia sõjavägi.

Loe lisaks: 

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.