Vsevolod Jürgenson: Brasiilia iseseisvuspäev

0
202

7. septembril tähistab iseseisvuspäeva 1822. aastal emamaast Portugalist eraldunud Brasiilia Liitvabariik.

Brasiilias on kõik suur. 8,5 miljoni ruutkilomeetrise pindalaga on see territooriumilt maailma 5. riik. Amazonas, mille vihmametsadele pole haardelt, liigirikkuselt ja ökoloogiliselt tähtsuselt võrdset, on oma enam kui 7000 kilomeetrise voolusängiga lätteist suudmeni maailma pikim. Brasiilias on 17 linna, kuhu mahuks terve Eesti elanikkond, neist enamikku mitmekordselt. Riigis elab kokku pea kahesaja Eesti jagu inimesi.

Brasiilia on kontrastide, lokkava looduse ja pulbitsevate metropolide maa, karnevalide ülevoolavat kirevust ja elegantset elurõõmu hindavate inimeste maa, mis on uhke oma ajaloo ja vapilause – Ordem e Progresso (Kord ja edu) üle.

Kuigi Brasiilia ja Eesti asuvad erinevatel maakera pooltel, tunneme vastastikku sümpaatiat, sest ehk just tänu kaugusele puuduvad meie ühises ajaloos eriarvamused ja vastanduvad huvid. Brasiilia on saanud erinevail ajalooetappidel uueks koduks mitmele tuhandele eestlastele, brasiillasi on meile elama sattunud küll märksa vähem.

Maailma iseseisvate riikide perre Eestist pikemalt kuulunud Brasiilia on meile mitmel korral ulatanud sõbrakäe. Eesti Vabariigi iseseisvust tunnustas Brasiilia 5. detsembril 1921, sama aasta 22. septembril oli Brasiilia üheks neist riikidest, mis hääletas Eesti vastuvõtmise poolt Rahvaste Liitu. 4. septembril 1991 tunnustas Brasiilia Eesti taasiseseisvumist.

Viva o Brasil! Elagu Brasiilia!

Vsevolod Jürgenson,
Mustamäe Linnaosakogu liige


Järgneb reklaam


 

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.