1500+ inimest tulid Iirimaa tänavatele, et protesteerida uue varjupaigakeskuse rajamise pärast

0
849

üle tuhande mureliku inimese, tulid Iirimaal Galway maakonna tänavatele protestima kavandatava varjupaigakeskuse vastu,  Oughterardi väikelinnas.

“Selle plaani kohaselt suureneb Oughterardi elanike arv 20% üleöö,” ütles maakonnavolinik Tom Welby.

Kolme kilomeetri kaugusel külast hotellini, mille kõrvale plaanitaksegi rajada pagulaskeskus, marssis vaikides üle 1500 inimese.

Vastavalt Connacht Tribune uudisele, väidavad kohalikud inimesed, et nende väikelinn Oughterard lihtsalt ei ole infrastruktuuri või selle teenuste toetamiseks piisavalt hea piirkond.

Vaikne rongkäik, mis algas Oughterardi katoliku kiriku juurest eelmisel kolmapäeval, kus peeti ka avalik kõnekoosolek, milles linna kohalikud elanikud hääletasid ülekaalukalt varjupaigakeskuse rajamise vastu.

Arvestades, et Oughterardi väikelinnas elab 2016. aasta seisuga 1318 inimest, võib eeldada, et väljas olid kõik linnaelanikud, ning lisaks veel naaberlinnadest.

Sõltumatu poliitik Noel Grealish kutsus kõnekoosolekul rahvast üles selgelt eristama „häid Süüria kristlasi“ ja „Aafrikast pärit majandusrändajaid“, kes riiki elama sotsiaalteenuste peale, mida võiks selle asemel kasutada abivajavate iirlastele.