2 briti meest arreteeriti kleebiste „Pubid suletud, piirid avatud” postitamise eest

0
548

20 ja 22-aastased Briti mehed arreteeriti, ning neile on esitatud kahtlustus rassistlike sõnumite edastamise, avaliku korra rikkumise ja COVID-19 sulgemismeetmetega seotud kleebiste postitamise eest, mis teatavad, et pubid on suletud, aga piirid jäid avatuks.

Vastavalt BBC uudisele, olid kleebised üles pandud laternapostidele, konteineritele, bussipeatuste märkidele, ning mujalegi Sheffieldi linna piirkonnas, asukoht ei jää kaugele Rotherhami linnast, mis sai kurikuulsaks pärast seda, kui politsei peatas organiseeritud seksuaalse Briti laste väärkohtlemine jõugu, mida tuntakse ka kui “aasia” peibutusjõuk.

Kleebiste kampaania viis läbi väidetavalt “far-right Hundred” (paremäärmuslik sada) grupp, mida BBC iseloomustab kui „väga parempoolset“.

Kleebised on tekstidega “Avatud piir, viirusehäired” ja “Pubid suletud, piirid avatud”.
Foto: LDRS

Kohaliku politsei sõnul peeti kinni kaks meest vanuses 20 ja 22 aastat kahtlustatuna rassiliselt raskendatud avaliku korra rikkumises. Mehed on uurimise ajaks vabastatud, aga  uurimine jätkub.

Leiboristide partei liige ja kohalik volikogu liige Ben Miskell avaldas pahameelt nende pealtnäha kahjutute kleebiste postitamise pärast, öeldes: “See on absoluutselt vastik ja tuleb ajal, mil meie mitmekesine kogukond teeb tihedat koostööd viiruse vastu võitlemiseks.”

„Selline käitumine võib kahjustada kogukonna ühtekuuluvust ja suhteid kogu linnas. Teeme kõik koostööd, et proovida viirusega võidelda.”

Samu kleebiseid on märgatud ka teistes Põhja-Inglismaa linnades, sealhulgas Leedsis, Yorgis ja Hullis.

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.