“33 kriminaalset süüdimõistvat kohtuotsust? Tere tulemast Ühendkuningriiki!”

0
940

Somaalia taustaga kriminaal, kellele on õigus jätkuvalt Suurbritannias elada, hoolimata sellest, et tema nimel on 33 eelnevat kriminaalkorras süüdimõistvat kohtuotsust, istub taas kohtupingis ja viibib vahi all narkootikumide levitamise ja müümise eest.

Abdi-Mahad Osamon müüs kokaiini ja crack-kokaiini, ning vahele jäi ta sellega, et ta müüs oma kraami salapolitseile, keda ta kutsus proovima oma “väga head” heroiin.

Kohtunik Robert Brown määras Osamonile karistuseks viis aastat ja seitse kuud, mida  vähendati seitsmelt aastalt, mida prokurör nõudis.

Pärast esimest Ühendkuningriiki saabumist on Somaalia sisserändaja nimel hämmastavalt 33 süüdimõistvat kohtuotsust, mis hõlmavad A-klassi uimastitega kauplemist, vargusi, tulirelvade omamist, pettusi, politsei ja avaliku korraga seotud süütegusid, narkootikumide omamist ja juhtimisõiguse rikkumisi.

Osamoni advokaat üritas kohtunikku veenda, et üks tema varasematest uimastitega kauplemise süüdimõistmisel oli tegu hoopis maapähklitolmuga, mitte narkootilise ainega, millega Osamon oma kliente pettis. Kohtunikul olid aga teised andmed.

“Ta on sellega juba kahel korral varasemalt tegelenud, ning see tähendab, et ta ei paranda ennast,” ütles kohtunik.

“Ehkki kuritegelikus grupis võib olla ka teisi, keda sina kontrollid, ja teisi, kes teid kontrollivad, olete 31-aastane mees ja vastutate ise oma tegude eest. Ma ei arva, et viis aastat ja seitse kuud on kuidagi ülekohtune,” ütles kohtunik Osamonile.

Kahjuks ei kanna Osamon tõenäoliselt kogu viie aasta ja seitsme kuu pikkust vanglakaristust. Suurbritannias on tavaks saanud süüdimõistetutel, kes kannavad oma karistuse poole peale ja siis on nad vabad.

Praeguses olukorras ei viita ükski asi sellele, et Suurbritannia valitsus kaaluks meetmeid, et tühistada kuritegeliku sisserändaja õigus Ühendkuningriigis elada või teda pärast karistuse kandmist kodumaale tagasi saata.

Allikad: