50% palgatõus: haigekassa juhatuse liikmete palku tõsteti 2000 euro võrra

0
1747

Haigekassa juhatuse kahe liikme,Maivi Parve ja Pille Banhardi palk tõusis tänavu 2000 euro võrra ehk 50%, nõukogu aseesimees Peep Peterson põhjendab seda soolise diskrimineerimise vältimisega, vahendab Äripäev.

Varem oli juhatuse liikmete palk 4000 eurot, uue juhatuse liikme Karl-Henrik Petersoni palgaks määrati aga 6800 eurot. Nüüd tõsteti ka teiste juhatuse liikmete palka 6000 euroni.

Haigekassa nõukogu esimees, minister Riina Sikkut põhjendab kahe juhatuse liikme töötasude tõusu asjaoluga, et 1. oktoobril toimusid muudatused haigekassa struktuuris ning nõukogu leidis, et juhatuse liikmete tasustamine vajab ümbervaatamist.

“Haigekassa juhatuse liikmete tööülesanded ja vastutus jagati ühtlasemalt ümber, mistõttu on töö sisu ka võrreldav ning seetõttu palgatasemed ühtlustati,” sõnas Sikkut.

Haigekassa juhatuse esimees Rain Laane teenib kuus 7800 eurot.

Loe pikemalt Äripäevast.

50% palgatõus: haigekassa juhatuse liikmete palku tõsteti 2000 euro võrra

Haigekassa juhatuse kahe liikme,Maivi Parve ja Pille Banhardi palk tõusis tänavu 2000 euro võrra ehk 50%, nõukogu aseesimees Peep Peterson põhjendab seda soolise diskrimineerimise vältimisega, vahendab Äripäev. – DELFI