71-aastast Rootsi pensionäri ootab ees kuni 2-aastane vanglakaristus

0
839
Väljavõte kohtuasjast / Denny Abrahamsson. Foto: erakogu

Juhtum Rootsist: 71-aastane Rootsi pensionär Denny Abrahamsson kirjutas Facebookis, et “islam on fašistlik ideoloogia”. Peale seda lauset koputas uksele Rootsi politsei ning meest ähvardab nüüd kuni 2-aastane vanglakaristus, kirjutab portaal Samhällsnytt.

Denny Abrahamsson. Foto: Twitter

71-aastane Rootsi pensionär luges Koraani ja tahtis jagada oma arvamust islami kohta. Nüüd on mees politseis ülekuulamisel ja ta peab nüüd vastama küsimustele, et miks ta on nii vaenulik moslemite suhtes. Süüdimõistmisel võib teda oodata kuni kaheaastane vanglakaristus.

“Põhjus, miks ma kirjutan kommentaare, on see, et ma näen islamis ohtu”, ütles Abrahamsson.

“Paar aastat tagasi ma arvasin, et islam on lihtsalt üks tavaline religioon, kuid siis lugesin ma Koraani ja see tekitas minus viha, sest on olemas üks religioon, mis toetab naiste põlgamist ja viha uskmatute vastu. Mida rohkem islam võtab võimu, seda rohkem me teeme neile kompromisse. Islam on totalitaarne ideoloogia, mis tähendab diktatuuri. Meie demokraatlik süsteem on suures ohus.”

“Ma vihkan ideoloogiat, ma vihkan islamit. Igas riigis võib kritiseerida fašismi või natsismi, aga mitte islamit? Miks peaks islam olema kaitse staatuses?”

Kuid prokurör Tove Kullberg on teistsugusel arvamusel.

Kommenteeri

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.