715 miljonit krooni suhkrutrahvi?

0
446

Eile kinnitati Euroopa suhkruturu korralduskomitee Brüsselis peetud istungil Eesti üleliigseks suhkruvaruks 91 464 tonni ehk Eesti suhkrutrahviks saab ilmselt 715 miljonit krooni.

Põllumajandusministeeriumi teatel ei arvestatud Eesti palvega arvata kodudesse kokku ostetud suhkur üleliigsest laovarust maha. Euroopa Komisjon peaks teatama oma otsuse Eesti suhkruvaru ja -trahvi kohta 31. mail või 1. juunil.

Põllumajandusministeeriumi asekantsleri Andres Oopkauba sõnul määrati peale Eesti liigne suhkrukogus kindlaks ka Maltale, Slovakkiale, Küprosele ja Lätile ehk neidki ähvardab sarnane trahv.

«Ettevõtjatel on nüüd aega liigse koguse turult likvideerimiseks 30. novembrini. Meie hinnangul peaks see olema kasulikum kui trahvi maksta,» märkis Oopkaup.

Tema sõnul trahvitakse Eestit ilmselt 715 miljoni krooniga, kui suhkru liigvaruks jääbki 91 000 tonni.

«Maksmine algab aastast 2006. Igal aastal 25% summast,» teatab asekantsler. Samas on Euroopa Komisjon öelnud, et trahv olgu makstud juba järgmiseks suveks. Kui komisjon tähtaega eraldi ei pikenda.

Oopkauba sõnul on liigne suhkruvaru avastatud 27 firmas, kuid 17 on selle vaidlustanud. Oopkaup lisab, et Eesti on otsustanud Euroopa Kohtus vaidlustada eratarbijate suhkruvaru arvamise liigse varu hulka. Hagi esitamiseks on aega kaks kuud.

Allikas: Õhtuleht.ee