Aafrika liidrid nõuavad: „Peatage juba see avatud piiride poliitika Euroopas, kodumaa vajab oma noori!”

0
1275

Paljud Aafrika riigipead on üllatunud Euroopat – kritiseerides avatud piiride poliitikat ja kutsuvad Euroopa Liitu üles seda muutma, teatas Austria kantsler Sebastian Kurz “Bildi” vahendusel.

Kurz, kes viibis hetkel Aafrikas välisvisiidil, ütles, et paljud Aafrika riigipead kutsusid teda üles „peatama oma avatud piiride poliitika Euroopas”, sest see viib Aafrika noortest meestest tühjaks.

„See motiveeribki Aafrika noori lahkuma,” ütles Austria kantsler oma kolleegidele.

Etioopia presidendi Sahle-Work Zewde sõnul on parem, kui Aafrika noored jääksid oma riiki ja ei tahaks kunagi Euroopasse ültse tulla.

„On selge, et me ei tohi kaotada oma noori, kuigi nad massiliselt põgenevad Euroopasse. Me peame tegelema nende põhjustega, mitte sümptomitega.

„Esiteks on põgenemine ohtlik. Inimkaubitsejad teenivad sellega palju raha. Me peame hoidma Etioopiat ja Aafrikat ja viima oma inimesed paremasse tulevikku, ”ütles Sahle-Work Zewde.

Kui Bild küsis, kas Euroopa peaks ignoreerima Aafrikast pärit sisserändajate vooge, ütles president:

„Ei, muidugi mitte, aga peame tegema vahet sisserändajate ja pagulaste vahel.  (…)

„See on üsna lihtne: nii kaua kui me ei aita parandada nende kohalikke elutingimusi, tahavad paljud inimesed Euroopasse põgeneda. Paljudel neist on täiesti vale ettekujutus, mida Euroopa neile pakub. ”

Allikas: Voice of Europe