“Aasta Pagulaseks” valitud Soome roheliste poliitik osutus petiseks.

0
3564

Somaalias sündinud Saido Mohamedi, kes valiti Soome Pagulasabi poolt 2011 “Aasta Pagulaseks”, süüdistatakse sotsiaalkindlustusametilt (KELA) kelmuse teel saadud kümnete tuhandete eurode rahapesus.

Mohamedi süüdistus on seotud tema õega, kelle kaudu Soome riik oli maksnud kümme aastat lapsetoetust, kuigi naine ja lapsed ei viibinud Soomes. Süüdistuse kohaselt ei informeerinud naine KELA-t välismaale kolimisest. Sellega peteti Soome riigilt välja 44 000 eurot.

Süüdistaja nõuab “Aasta pagulaselt” petusumma tagasimaksmist ja vähemalt 10-kuulist tingimisi vangistust.

Saido Mohamed on olnud Soome Somaalia-võrgustiku esinaine ning roheliste ridades Helsingi linnavolikogu liige. Ta on inimõiguslasena kritiseerinud asjaolu, et “pagulastega seoses räägitakse ainult negatiivsetest asjadest, justkui tahaksid nad elada ainult Soome riigi sotsiaaltoetustest…”

Vihreiden ex-kuntapoliitikko Saido Mohamedille vaaditaan ehdollista vankeutta

Syyte ajoittuu vuosille 2003-2013, ja siinä on kyse rikoksella hankituista 44  000 euron lapsilisistä. Mohamedin sisar tuomittiin kaksi vuotta sitten käräjillä törkeästä petoksesta, koska hän ei ollut ilmoittanut Kelalle lapsien muutosta ulkomaille eikä lapsilisien maksamista katkaistu.