Aborditeema: kui see ei ole Eestis murekoht, siis miks president kardab, et see teema hääli toob?

0
347

Arvamus on kirjutatud Delfi kommentaariumis postitusele: “Kersti Kaljulaid: aborditeema pole Eestis murekoht. Seda ühiskondlikku lõhet luuakse häältesaagi nimel!”

Minust isiklikult läheb see aborditeema kaugelt mööda. Aga minust ei lähe mööda see, kui keegi on ilmselgelt ebaloogiline.

Võtame selle pealkirjas öeldud lause “Kersti Kaljulaid: aborditeema pole Eestis murekoht. Seda ühiskondlikku lõhet luuakse “häältesaagi nimel!”.

Teeme nüüd selgeks et ükski teema ei too hääli iseenesest. Erakond võib tõstatada teema et “kassidel peaks olema punane ja koertel sinine joogikauss” või “jogurti söömisel tuleks kasutada väiksemat lusikat”. NEED ON TEEMAD! Ükskõik milliseid teemasid võib tõstatada. See aga ei tähenda automaatselt häältesaaki.

Kui aga mingi teema tõstatamine VÕIB tuua häältesaagi, nagu president paistab ennustavat, siis sel juhul on ilmselgelt tegemist teemaga, mis läheb inimestele korda. Ja mulle isiklikult tundub, et see on kuidagi relevantsem teema, kui udune lubadus “meie teeme teid rikkamaks”.

Niisiis ma ei saa tõesti aru, et kas president ütleb et eesti erakonnad ei peaks tõstatama teemasid, mis hääli toovad? Kui miski toob hääli, siis ilmselgelt on see oluline teema ja see omakorda läheb vastuollu presidendi väitega, et see kõnealune teema ei ole Eestis murekoht.

Ehk lihtsamalt öelduna.

kui see ei ole murekoht, siis miks president kardab, et see teema hääli toob?

ja kui see teema toob hääli, kas siis ei võiks arvata et see ON murekoht?

Need kaks igatahes samasse väitesse kokku ei sobi.

Autor: Sundel Kurviz

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.