Ajalooline päev – Itaalia senat toetas valitsuse määrust migratsiooni piiramiseks

0
1330

Itaalia senat andis kolmapäeval usaldushääletusel rohelise tee immigratsioonivastase Liiga liidri, siseminister Matteo Salvini rangele rändevastasele julgeolekumäärusele, kirjutab portaal Uued Uudised.

Salvini Põhjaliiga ja Luigi Di Maio Viie Tähe Liikumise (M5S) populaarse valitsuse poolt andis hääle 163 senaatorit, vastu oli 59 ja erapooletuks jäi 19.

Parlamendi alamkojal on julgeolekumääruse üle hääletamiseks aega novembri lõpuni ja seal ei tohiks koalitsioonil enamust arvestades määruse vastuvõtmisega probleeme tekkida. Matteo Salvini ise nimetas hääletust ajalooliseks sündmuseks.

Itaalia valitsus võttis septembris vastu määruse, mis lihtsustab migrantide väljasaatmist ja neilt Itaalia kodakondsuse võtmist. Salvini sõnul muudab määrus asüülitaotluste läbivaatamise reeglid ladusamaks.

Oluliselt kahaneb nn humanitaarkaitse staatuse saajate arv. Tegemist on täiendava kaitse staatusega, mis on pagulasstaatusest lühiajalisem. Seda hakatakse andma kuue kriteeriumi alusel: tööjõu ekspluateerimise, inimkaubanduse, perevägivalla ja loodusõnnetuste ohvritele või neile, kes vajavad kiiret arstiabi. Staatus laieneb ka neile, kes on sooritanud “erakordseid tsiviilväärtusega tegusid”, vahendab BNS.

Matteo Salvini on Marine Le Peni ja Viktor Orbani kõrval tõusmas üheks populaarsemaks immigratsioonivastaste liidriks Euroopas.

Ajalooline päev – Itaalia senat toetas valitsuse määrust migratsiooni piiramiseks – Uued Uudised

Itaalia senat andis kolmapäeval usaldushääletusel rohelise tee immigratsioonivastase Liiga liidri, siseminister Matteo Salvini rangele rändevastasele julgeolekumäärusele. Salvini Põhjaliiga ja Luigi Di Maio Viie Tähe Liikumise (M5S) populaarse valitsuse poolt andis hääle 163 senaatorit, vastu oli 59 ja erapooletuks jäi 19. Parlamendi alamkojal on julgeolekumääruse üle hääletamiseks aega novembri lõpuni ja seal ei tohiks koalitsioonil enamust arvestades […]