Alternatiivmeedia ajakirjaniku väikelapsi ähvardati vägistamise ja surmaga

0
3530
Joakim Lamotte

Rootsi ajakirjanik Joakim Lamotte, kes tegeleb sisserändajate kuritegevuse uurimise ja kajastamisega, on ohus. Nimelt ähvardati tema elu kallale minna, ning tema naine ja väikelapsed vägistada.

Ühel nädalavahetusel sai ajakirjanik enam kui 40 sellist kõnet, mille tulemusena selgitas ta, miks ta Facebookis mõnda aega on olnud mitteaktiivne.

Lamotte kirjutas Facebookis:

“Ma olen pettunud. Mõni minut tagasi helistas mulle P1 raadiosaade. See on Rootsi ajakirjanduse programm, mis käsitleb meediat ja ajakirjandust.”

“Seega minu esimene mõte oli loomulikult see, et nad tahavad minuga rääkida ähvardustest, mis muudavad mu normaalselt elatud elu võimatuks.”

“Ma arvan, et nad tahavad teha lugu sellest, kuidas Rootsis on rünnaku all sõnavabadus, kui sõltumatud ajakirjanikud, nagu mina igapäevaselt, ähvardustega ja hirmuga sunnitakse vait olema.”

“Ma arvasin, et Rootsi ajakirjanik küsib minult, kuidas minu pere ja mina tunneme end pärast mitut nädalat ähvarduste saamist, et mind, mu abikaasat ja mu lapsi tuleb tappa, ning vägistata, kui ma ei lõpeta oma ajakirjandusega.”

“Minu instinkt ütleb mulle, et ma kujutan kõike seda ette, et ajakirjanikuna ja kolleegina pean ma elama surmaohu all, ainult sellepärast, et teen oma tööd. Kuid P1 meediast pärit inimene hakkab oopis rääkima, et ta kavatseb teha uudist “Rootsi ajakirjaniku” (sõltumatu ajakirjaniku kohta, kes sõltub avalikest annetustest).”

“Ometi hiljuti saanud ähvarduste kohta pole P1 “meedias” aga huvi.”

“Kuid miks ma olen üllatunud?”

“Kas sa tead, kui palju on meedias minu olukorrast kirjutatud, kui ma eelmisel nädalal otsustasin minna ja rääkida mulle, mu naisele ja lastele ähvardavatest ohtudest?
Null!”

Lamotte tegi ka politseile ähvarduste kohta avalduse, kuid nad keeldusid teda aitama. Ühel juhul saatsid nad talle kinnituse, et nad on kaebuse saanud ja teate, et kohtuasi suleti samal päeval.

Mõlema dokumendi kellaajad näitavad, et juhtum oli suletud vähem kui üks tund pärast kaebuse saamist.

Vahepeal jätkab Lamotte oma tööd, kuna ta “keeldub endiselt vaikimast”.

ALLIKAS: 

Conservative journalist’s young children threatened with rape and death – Swedish media ignore it

Joakim Lamotte, a Swedish journalist who is known for his research into migrant crime, is being threatened with his life and the rape of his wife and young children. As we’ve reported before, people call Lamotte and tell him that he should be slaughtered, that his wife should be slaughtered and that they are going to f*ck his entire family.