Antifa ja teiste vasakpoolsete poolt rünnatud kujud ja monumendid lääneriikides – FOTOD JA VIDEOD

0
1285
Ajalooliste kujusid ja monumente rünnatakse mitmes riigis peaaegu üheaegselt. See tegevus näib olevat kooskõlastatud provokatsioon.

Vasakpoolsed liikumised nagu Black Lives Matter (BLM) ja Antifa on rünnanud arvukaid kujusid, ning ajalooliste tähtsustega monumente. Koguarvu pole enam keeruline hinnata ja pidevalt toimuvad uued rünnakud.

Suurbritannias ründasid mässulised 7. juunil 2020 Sir Winston Churchilli (Endise Suurbritannia peaministri) kuju. Churchill jõudis ajalukku sellega, et juhtis Suurbritanniat Saksamaa fašismi vastases võitluses Teises maailmasõjas. See fakt ei loe aga vasakpoolsele Antifale.

Londonis toimub ajalooliste kujude eemaldamine aktiivselt . Üks rahutuste käigus eemaldatud kuju on Londoni muuseumi ees Robert Milligani kuju. Lisaks on vandaalitsetud eelnevalt Milligani kuju kallal.

Kohustuslik krediit: Shutterstocki foto

Londonis põles mälestusmärk kuninganna Elizabeth II- le.

Suurbritannias visati 7. juunil 2020 merre Edward Colstoni kuju.

Colstoni kuju häbistamine Bristolis:

Lady of Britain on kuju kuninganna Victoriale, mida rüvetati.

Londonis rüüstati ja vandaalitseti Abraham Lincolni kuju kallal:

Upotettu video

Antifa ja BLM kavatsevad peagi rünnata kogu Suurbritannias 74 kuju, mida vasakpoolsed peavad sobimatuks meeles pidada ja austada.

 

Belgias Antwerpenis rünnati kuningas Leopold II ausammast ning esmalt vandaalitseti ning seejärel tõsteti kuju paigast. Soome muusik Karri “Paleface” Miettinen, kes on viimastel aastatel tugevalt propageerinud vasakpoolsete päevakavasid, avaldas Facebookis ausamba hävitamisele toetust.

Belgias on mitmes kohas rünnatud Leopoldi kujusid.

 

Ameerika Ühendriikides visati Richmondis 9. juunil merre Christopher Columbuse kuju.

Bostonis lõhuti veel üks Columbuse ausammas.

Skulptuuril on Poola kangelane, Riigimees ja sõjalinejuht Tadeusz Kosciuszkomida rüvetati Washingtonis, Valge Maja lähedal.

Virginias nõuavad vasakpoolsed kodusõja kindral Robert E. Lee kuju eemaldamist. Kuju on rüvetatud ja rahutuste ajal on teda pidevalt uuesti rünnatud.

RICHMOND, VIRGINIA – 06. juuni

Massachusettsis (USA osariik) vandaalitseti 54. rügemendi mälestusmärgi kallal.

Antifa “ausammas” Torinos, Itaalias:

 

Loe ka: Sadiq Khan loob komisjoni, et hinnata Suurbritannia monumentide vastavust mitmekesisusele

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.