APPI! Ajal, mil Rootsi ägab immigratsiooni põhjustatud kuritegevuse all, muretseb ÜRO sealse kasvava rassismi pärast. ÜRO süüdistab Rootsi hädades “neo-natse” ja “rassiste”

0
778

ÜRO Rassilise Diskrimineerimise Likvideerimise Komitee (CERD) reedel avaldatud raport väljendab muret “rassismi taseme pärast Rootsis”, vahendab The Local.

Aruandes osutatakse “rassistlikule vihakõnele afro-rootslaste, juutide, moslemite ja romade suhtes” – probleem, mis komitee sõnul on eriti levinud “valimiskampaaniate ajal, samuti meedias ja internetis”.

Komitee on väga mures mošeede ja varjupaigakeskuste vastu sooritatud rünnakute pärast. Rootsit kritiseeritakse “puuduliku rahastamise pärast mošeede kaitsmiseks rünnakute eest”.

Kõiges on süüdi “rassistid” ja “natsid”. ÜRO on mures “rassistlike ja ekstremistlike organisatsioonide olemasaolu ning nende avalike meeleavalduste pärast”. Aruandes nuheldakse Rootsit selle eest, et neo-natside kuritegusid ei käsitleta terrorismina.

CERDi raport tugineb kohaliku ÜRO Rootsi ühingu infole. Selle esimees Aleksander Gabelic ütles juba varakevadel, et “riigi liidrid peavad rassistlike ja natsistlike organisatsioonidega olema rangemad.”

Gabelici hinnangul hirmutavad natsid ja rassistid tänaval inimesi.

“See pole õiglane, et inimesed peaksid kartma olla tänavatel ja meie linnade väljakutel,” ütles ÜRO esindaja.