Araabia keel tõusis Helsingi Vantaal viiendaks levinuimaks keeleks – valitseb tõlkide puudus!

0
668

Soome, eesti, vene ja rootsi keelt kõnelevad isikud saavad nüüdsest kaaslaseks araabia keele. Vantaale elama asunud iraaklased ja süürlased on tõrjunud somaali keele kuuendaks, vahendab Helsingin Uutiset.

Trend on eriti näha sotsiaal- ja tervishoiuteenuste valdkonnas, kus araabiakeelsete klientide arv kasvab ja nõudlus tõlketeenuste järele aina suureneb.

Kuna paljud araablased ei räägi inglise, veel vähem soome keelt, vajatakse juurde tõlke. Tõlkide puudus on sedavõrd suur, et asjaajamiste jaoks neid lausa rebitake kätest.

Tõlke vajatakse juurde laseaedades, koolides, tervishoiu asutustes ja lastekaitses. Aaabia keele tõlke on aga raske leida.

Seega ei ole Euroopa pealinna suure linnaosa viies keel mitte inglise, saksa, prantsuse, hispaania või itaalia keel, nagu võiks Euroopas elades eeldada, vaid kauge ja eksootilne araabia.

Kommenteeri

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.