Arvamus sotsiaalmeedias: “Meil ei jätku raha ….”

0
338

Meil ei jätku raha nõrgemate jaoks ühiskonnas – laste jaoks, meil ei jätku raha haigete, invaliidide, töövõime kaotusega inimeste jaoks, meil ei jätku raha eakatele hooldekodudes ega inimväärse pensioni jaoks, toimetulekuks, inimväärse miinimumpalga jaoks.

Meil ei jätku raha ka riigi üürikorterterite ehitamiseks, selle asemel nuumame välismaiseid pankasid ja kasvatame klassivahet ning vaesust erakinnisvara üürituru kaudu.

Meil ei ole raha hambaraviks ja teisteks raviteenusteks, ravimid on kallimad kui mujal Euroopas. Me ehitame ebakvaliteetseid teid ja seetõttu parandame neid pidevalt. Meil on Euroopa kalleimad hinnad toidule, teenustele, tarbekaubale, eluasemele jne.

Aga meil on valdaval elanikkonnast madalad palgad, pensionid ja puuduvad säästud, meil on üha kasvav suitsiidide arv ja vaesus.

Meie poliitikud saavad lubada endale soetada maksumaksja arvelt uued luksuslikud liisingautod, üürida eluaset, süüa, juua, riietuda ja reisida meie maksumaksja raha eest, saades ise samal ajal kõrget palka ja hiljem ka pensionit. Meie sent haaval raskelt teenitud rahalt kooritud maksud ei ole mitte meie riigi heaolu tõstmiseks, vaid vägagi märkimisväàrses summas vàlismaale võhivõõrastele laiali jagamiseks. Mis ilmselgelt lubatud sihtgrupini isegi ei jõua, vaid arvatavasti läbi MTÜ-de kanditakse otsustajate-raha jagajate endi taskusse.

Niisiis, meil ei ole meie endi maksumaksjate raha meie oma mistahes probleemide lahendamiseks kodumaal! Aga meil on maksumaksja raha välisabi jaoks sadades miljonites eurodes igal aastal vàlja saata ja tehakse seda meie endi käest muide luba küsimata! Mille tõttu kannatajateks oleme meie ise, et otsustajad saaks vaid silmakirjalikult lehvitada demokraatia lippu ning peksta rusikaga rindu “me ei ole veel mitte kunagi nii hästi elanud kui praegu”.

Kas sina ja sinu làhedased saate seda täna enda ja meie riigi ja rahva kohta öelda?

Mina ei saa!

Kommenteeri

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.