Austria ametivõimud hoidsid ära rea ​​kavandatud jõuluturgude rünnakuid

0
515

Austria politsei on arreteerinud kolm meest, kes olid väidetavalt plaaninud viia läbi jõuluturgude rünnakuid erinevates Euroopa riikides.

24-aastase mehe kaks kaasosalist vahistati, sest nad väidetavalt kavandasid läbi viia mitu terrorirünnakut Jõululaatadel kogu Euroopas, kirjutab Zeit Online. Peamist kahtlusalust polnud vaja vahistada, sest ta juba kandis vanglakaristust. 

Arvatakse, et kolm meest kavandasid Euroopas mitmeid terrorirünnakuid. Väidetavalt soovis 24-aastane mees, kes kannab niigi vanglas kriminaalkaristust terroristlikus organisatsioonis kuulumise eest, kõigepealt vanglast põgeneda ja seejärel pommitada Viinis jõuluturgu. Pärast seda kavatses ta viia läbi rünnakuid Salzburgis, Saksamaal, Prantsusmaal ja Luksemburgis. 

24-aastane kahtlusalune (peasüüdlane) on uurimise ajaks viidud maksimaalse turvalisusega vanglasse. Väidetavalt suhtles ta kahe teise kahtlustatavaga regulaarselt mobiiltelefoni kaudu, vaatamata sellele, et Austria vanglates on mobiiltelefonid keelatud. Austria võimud on arreteerinud kaks väidetavat kaasosalist, 25-aastase ja 31-aastase mehe, kes plaanisid aidata peasüüdlasel vanglast põgeneda. 

25-aastane kahtlusalune oli teinud 24-aastasele võltsitud Rumeenia passi. Jääb ebaselgeks, kas kaks kahtlusalust, kes ei olnud vanglas, aitasid ka esmasel kahtlustataval rünnakuid kavandada.

Kahtlusaluste advokaadid kinnitasid süüdistusi ja tunnistavad, et nende kliendid olid ühenduses 24-aastase vangiga, kes oli väidetavalt kavandanud Viini jõuluturu rünnakut. Advokaadid väidavad aga, et nende klientide vestlused peamise kahtlustatavaga olid täiesti eraviisilised ja et nad ei teadnud midagi tema plaanist jõuluturgu rünnata.