Austria asekantsler: immigratsioonitoetajad vastutavad tapjamigrantide eest. Süüdi on ka sotsid!

0
3748

Austria asekantsler Heinz-Christian Strache ründas teravalt immigratsiooniaktiviste (nn sallivlasi) ja ütles, et nad kannavad vastutust mitmete hiljutiste migrantide tapatööde eest riigis.

Islami- ja immigratsioonivastase Austria Vabaduspartei (FPÖ) juht Strache kommenteeris eelmisel nädalavahetusel Viinis peetud erakonna kongressil maad vapustanud naiste ja tüdrukute suhtes toime pandud mõrvu, vahendab Kronen Zeitungi uudist Kansalainen.

“Oleks täiesti vale rääkida austerlaste vägivalla suurenemisest,” ütles Strache, suunates oma sõnad aktivistide suunas, kes 2015. aastal laviinina riiki sissetunginud migrante tervitasid.

“Jah, me oleme lõpetanud selle vastutustundetu, ebaseadusliku rändelaine pärast valitsuse moodustamist. Me kaitseme oma piire,” rõhutas asekantsler.

Pärast sotsiaaldemokraatide ajal toimunud massilist invasiooni, valiti 2017. aasta lõpus Austrias võimule konservatiivse Rahvapartei (ÖVP) ja immigratsioonivastase Vabaduspartei (FPÖ) ühisvalitsus. Strache tunnustas oma kõnes selle valitsuse – mida juhib liidukantsler Sebastian Kurz – tööd ebaseadusliku sisserände likvideerimisel. Ta rõhutas, et migrantide väljasaatmiste arv on eelmisest suvest alates kasvanud 36%.

Seejärel võeti juba ette sotsid. “Austria oleks paljust pääsenud, kui sotsiaaldemokraadid ei oleks avanud kõigile piire ja juurdepääsu meie sotsiaalkindlustussüsteemile”, kritiseeris Strache.

Ta ütles, et Austriale oleks hea, kui sotsialistid ei tuleks võimule järgmise 20 aasta jooksul.

Strache on varem öelnud, et islamil ei ole Euroopas kohta ja nimetanud Saksa kantslerit Angela Merkelit tema pagulaste vastuvõtupoliitika tõttu Euroopa kõige ohtlikumaks naiseks.