Austria kavatseb poliitilise islami kriminaliseerida

0
351
Foto: aldronpool.com

Viinis toimunud terrorirünnaku tagajärjel sai surma neli ja 20 haavata. Austria valitsusel on olnud piisavalt islamiterrorismiga seotud juhtumeid ja ta kavatseb nüüd lõplikult poliitilise islami keelustada.

Uus seadus kriminaliseeriks poliitilise islami. Terroriakti toime panemise oleks maksimaalne karistus eluaegne vangistus ja terroriaktide toimepanijaid saaks jälgida ka elektrooniliselt.

Austria kantsler Sebastian Kurz (ÖVP) esitab eelnõu parlamendile.

“Poliitilisest islamist saab kuritegu, et saaksime võidelda nende vastu, kes pole küll terroristid, kuid kes külvavad neid seemneid,” säutsus Kurz.

Viinis islamistliku terrorirünnaku korraldanud Kujtim Fejzulai oli Austria julgeolekuorganitele varasemalt teada. Mees sattus pärast Süüriasse sõitu politsei tähelepanu alla. Mehe eesmärk Süürias oli ühineda islamiriigiga (ISIS).

Mees mõisteti 2019. aasta aprillis süüdi terroriorganisatsiooni kuulumises ja vabastati juba 2019. aasta detsembris.

Veidi vähem kui aasta pärast vabastamist korraldas mees Austria pealinnas verise islamiterrorismi.

Allikas: SamtidenKansalainen, kansalainen

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.