Austria moslemid on uues valitsuses pettunud – pearättide keelustamises osalevad ka rohelised

0
914

Austria moslemid on uuest valitsusest pettunud. Valitsuses osalevad rohelised on kiitnud heaks valitsuse pearäti kandmise keelu põhikoolides ja selle laiendamise 14-aastastele.

Austria islamikogukond IGGÖ on Rahvapartei (ÖVP) ja roheliste (Grüne) uue valitsuse üle äärmiselt pettunud, kirjutab Kronen Zeitung . Erinevalt paljudest teistest Euroopa riikidest aktsepteerivad Austria rohelised valitsuse programmis islami peakatte keelustamist. Eelmine valitsus kehtestas põhikoolides pearättide keelu.

IGGÖ esimees Ümit Vural peab valitsuse suhtumist moslemitesse vaenulikuks. Lisaks kavatseb uus konservatiivide ja roheliste valitsus laiendada pearättide keeldu 14-aastastele.

“On kahetsusväärne, et Roheliste tüüpiline diskrimineerimisvastane poliitika ei laiene valitsuse kokkuleppele ÖVP-ga ja võimalus Austria kliima muutmiseks on jäetud kasutamata,” kahetseb Vural. Islamikogukonna esimees usub, et moslemitevastane võitlus pärineb kogu valitsuse programmist.

Salzburgi ülikooli poliitikaekspert Farid Hafez ütleb, et paljud moslemid hääletasid rohelisi  rassismivastase parteina. Hafez ise pole aga tulemuse üle üllatunud. Eelmine valitsus kavatses keelata ka pearätid ülikoolides ja ülikoolides.

“Lõppude lõpuks pole pearättide keeld läinud nii kaugele, nagu eelmise valitsuse plaanid,” meenutab Hafez.


Loe veel: Austria uus konservatiivide ja roheliste koalitsioonivalitsus kavandab islamirättide keeldu


Austria roheliste esimees Werner Kogler põhjendab oma nõusolekut valitsuse pearätikute keelustamisega sellega, et rohelised ei soovi teatud elanikkonnarühmi välja jätta.

2019. aasta mais võttis Austria vastu seaduse pearättide keelustamise kohta algkoolides.


TÄHTIS!

Rahvuslane.ee veebileht lõpetab selle kuu lõpus oma tegevuse. Loe täpsemalt S I I T

Kommenteeri

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.