Austria: moslemitest taksojuhid keelduvad pimedaid ja nende “roojaseid” juhtkoeri taksosse võtmast

0
990

Austria taksojuhid keelduvad juhtkoertega pimedate vedamisest, kuigi see rikub seadust. Põhjus on see, et Allah on nimetanud koeri ebapuhtaks.

Innsbruckist pärit Gabriele Jandrasits soovis taksoga sõita lennujaama.

Kuigi ta oli eile õhtul kutsunud omale takso, öeldi talle, et järgmise hommikuni pole ühtki vaba autot saadaval – põhjus on see, et enamik autojuhte keeldub oma usulistel põhjustel koeri sõidutamast.

Seejärel suunati ta ümber ühele teisele takso numbrile, kus talle tagati ettetellimine, ning  ka eraldi koera transport.

Proua Jandrasits, kes töötab Tirooli Pimedate ja Vaegnägijate Ühingus, toob veel ühe näite: täiesti pime endine ühingu juhatuse liige tellis ka takso raadiotaksokeskuse kaudu. Eeldusel, et tema juhtkoer peab niikuinii temaga kaasas olema, ei nimetanud ta koera  telefonis.

Kui takso kohale saabus, siis taksojuht keeldus koera kaasa võtmast.

Innsbrucki raadiotaksokeskuse tegevdirektorid Anton Eberl ja Harald Flecker vabandavad selle vahejuhtumite pärast, ning pakuvad reisijale žestina vautšerit – nad kinnitavad põhimõtteliselt probleemi: „Me ise pole taksofirma omanikud, me vaid oleme teenuse vahendajad”, väidab Flecker.

“Püüame autojuhtidele ikka ja jälle selgeks teha, et selline asi pole meie riigis võimalik ja et need sõidud tuleb läbi viia nagu iga teine ​​töö.”

“Praegu ei suuda me kahjuks seda probleemi rahuldavalt lahendada,” tunnistab Flecker. Lisaks on enam kui 400 juhi hulgas suured eelarvamused. “Peame neid kursis hoidma ja reegleid õpetama.”

Tiroler Tageszeitungi andmetel on umbes 80% Austria taksojuhtidest sisserändajad.

See juhtum pole Austria jaoks sugugi ainulaadne. Neid juhtumeid on palju. 

Selle aasta alguses koheldi Ühendkuningriigis Nottinghamis asuvat meest sama alandavalt ja diskrimineerivalt. Selle mehe juhtumi puhul sai moslemist autojuht trahvi ja kaotas juhiloa, pärast seda, kui ta oli keeldunud teda ja tema koera auto peale võtmast.

Allikas: Voice of Europe