Austria uus konservatiivide ja roheliste koalitsioonivalitsus kavandab islamirättide keeldu

0
1078

Austria loodava konservatiivide ja roheliste koalitsioonivalitsuse programmi mustandis on kirjas islamirättide keeld alla 14-aastastele kooliõpilastele.

Koalitsioonileppe kavas on ka võimalus pidada ennetavalt kinni ohtlikuks peetavad sisserändajad. Migrandi võib vahistada süüdistust esitamata.

Erakonnad tutvustavad valitsusprogrammi täpsemalt neljapäeva õhtul.

Konservatiivne Rahvapartei (ÖVP) ja rohelised jõudsid kolmapäeval pärast peaaegu kolm kuud kestnud võimuläbirääkimisi koalitsioonivalitsuse moodustamises kokkuleppele.

Rahvapartei esimees Sebastian Kurz nimetas koalitsioonilepet suurepäraseks tulemuseks. “Need olid nõudlikud läbirääkimised, kuid tulemus on väga hea. Meil õnnestus ühendada mõlema maailma parimad osad,” lausus endine kantsler.

Kurzi sõnul annab kokkulepe mõlemale erakonnale võimaluse oma tähtsamad valimislubadused täita. “On võimalik kaitsta kliimat ja piire,” ütles ta.

Kurz on rõhutanud ka vajadust tõrjuda “poliitilist islamit”. Sellega püütakse rahuldada ÖVP tuumiktoetajaid, kuid samas tuleb erakonnal meelitada juurde valijaid, kes on pettunud parempoolses Austria Vabadusparteis (FPÖ).

Loe veel: Austria parlamendivalimistel võidutsesid ülekaalukalt konservatiivid

Roheliste juhatus kavatseb valitsusprogrammi heaks kiita laupäeval. Paljud roheliste toetajad ei poolda koalitsiooni kavandatavaid migratsioonivastaseid samme, aga arvatakse, et programm võetakse sellest hoolimata vastu. (STT-BNS)

Allikas: Uueduudised.ee


TÄHTIS!

Rahvuslane.ee veebileht lõpetab selle kuu lõpus oma tegevuse. Loe täpsemalt S I I T

Kommenteeri

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.