Avalik kiri Toomas Hendrik Ilvesele: kas intellektsed on need, kes varastavad oma rahva ja riigi tagant?

1
7066

Lugesin täna postitust, kus Eesti Vabariigi vargast president Toomas Hendrik Ilves, ütles Läti Delfile: “Eesti valitsuses on intellekt saapa tasemel!”

Te ütlesite:  „Nüüd aga ma juba muretsen demokraatia pärast. Eriti praegu, kui valitsus räägib, et me ei ole huvitatud liberaalsest demokraatiast. Aga mida te siis tahate? Miks saime me iseseisvaks, kuni 1991. aastani oli meil väga hea mitteliberaalse valitsemise vorm – tervelt 70 aastat.”

Kõigepealt tuleb teile selgitada, et

  • Demokraatia tähendab rahva võimu, mille tunnuseks on kodanikkonna osalemine poliitikas, ning inim- ja kodanikuõiguste austamine;
  • Liberaalne demokraatia on demokraatia vorm, kus pööratakse olulist tähelepanu vähemuste huvide kaitsele;
  • Ka sotsidel on oma demokraatia vorm, mis rõhutab sotsiaalse võrdsuse ja solidaarsuse printsiipi koos demokraatiaga;
  • ning ka Konservatiividel on oma demokraatiline suund, mis tugineb traditsioonilistele väärtustele.

 

Kui te räägite siin demokraatiast, siis tegelikult on kõigil poliitilise suuna esidndajatel oma suund demokraatiale.

Pärast Nõukogude Liitu, oleks pidanud Eesti suund olema eriliselt konservatiivne, mitte liberaalne.

Nüüd räägime edasi intellektsetest inimestest: kas tõesti on need intellektsed, kes varastavad oma rahva ja riigi tagant? Kas intellektsed on need, kes pasandavad täis oma tööandjate maine?

Kas tõesti on teil hr. president, nii suur hirm, et riik lõpetab teie ärmatamise rahastamise? Algatab uuesti, EAS-i juhtumi, kus teilt ühtki senti võlga sisse ei nõutud?

Mind paneb ausalt imestama see, et teie, kes te olete mitmenaisepidaja, riigireetur, rahva reetur, varas, kirjaoskamatu – laimate pidevalt ja sündsusetult meie riiki, rahvast, ning rahvalt mandaadi saanud valitsust! Kas 100 000 inimest on teie arvates mitte keegi? Vähemus? Teie tekitatud mainekahju meie väikeriigile on aga piiritu.

Teadke oma kohta hr. president!

Kõrgeima võimu kandja Eestis on RAHVAS! Te olete meie alluv, meie ülalpeetav! Lõpetage oma tööandjate mustamine.

Lugupidamisega,

Rahvuslane.ee toimetus

1 kommentaar

  1. Hr. endine President. Mäletamist mööda käisite USA saatkonnas kurtmas, et palk on niru ja rahvas loll. ENSV ajal töötasid teatud organite esindajad (mitte kõik, vaid teenekamad) kahel kohal. Nt. ettevõttes X osakonnas ja organis, saades tasu mõlemast. Üldiselt olid nemad rahul. Teie tegevuse muster näitab, et ka teie töötasite ja töötate kahel kohal. Tunneks huvi millise organi poolt olite Teie komandeeritud(või sisseimmutatud) Eesti presidendiks ja kuidas palk oli. Ega organ Teid nüüd unustanud pole. Palk ikka jookseb.

Comments are closed.