Belgia jõuluturg nimetatakse ümber Talveturuks, sest see võib rikkuda teiste uskumusi

0
2560

Belgia Brugge linna jõuluturu korraldajad muutsid oma nime Winter Market’iks (Talve turg). Otsustati, et “ei soovi mõjutada teiste kultuuride uskumusi”, teatab Belgia ajaleht HLN.

Ajaleht kirjutab, et jõulutuled turul asendatakse neutraalsete talve värvides tuledega. Inimesed ja poliitikud ei ole muudatustega rahul.

Kohaliku opositsioonipartei (konservatiivsest Flaami erakonnast) N-VA liige Pol Van Den Driessche kutsub otsust “arusaamatuks ja uskumatuks”.

“Nii et meil pole lubatud rääkida enam jõuluturust, vaid ainult talve turust. See on täiesti hull otsus. Brugge on alati olnud jõulutraditsioone austav linn, ja kui see ei lähegi teie usuga kokku, siis see on ikkagi meie kultuuri osa,” ütles poliitik.

Brügge Talve turu korraldaja Pieter Vanderyse sõnas, et otsus on muuta turg kõigile “neutraalseks”.

“Kui me kasutame sõna jõulud, siis see seostub religiooniga, kuid meie soovime ja tahame olla neutraalsemad,” ütles Vanderyse.

Teisedki Belgia linnad on muutnud jõuluturgude nimesid: näit. Brüssel, Antwerpen, Gent ja Hasselt.

Belgian Christmas Market is named Winter Market, because it ‘could offend other beliefs’

Organisers of the Christmas Market in the Belgian city of Brugge changed its name to Winter Market. The decision was made to not ‘offend other beliefs’, Belgian newspaper HLN reports. The newspaper says that the Christmas lights on the market will be replaced by neutral winter lights.